Gel protiv bubuljica – Uverite se u njegovu magičnu moć!

U moru gelova protiv bubuljica, verovatno vas zanima koji je najbolji izbor za vas? Sve u svemu, potraga za savršenim gelom protiv bubuljica može biti nezgodna i ponekad, zaista frustrirajuća. 

 

Ovo je vodič koji će vam pomoći da izaberete najefikasniji gel. Naučite kako on deluje i koje sastojke je potrebno tražiti, a zatim razvijte nežni režim nege kože koji će vam pomoći u lečenju i prevenciji bubuljica.  

 

Kada se pojave nepozvani gosti – bubuljice, pokušavate sve da uradite da ih uklonite sa vašeg lica.

 

Ako se osećate uznemireno svaki put kada vam izlaze bubuljice i ako mislite da u vašem kupatilskom ormariću ne postoji nijedan proizvod koji sprečava bubuljice, niste sami. Oko 85% populacije u nekom trenutku svog života pati od bubuljica.

 

Ali, neka vam u ovoj herojskoj borbi saveznik bude gel protiv bubuljica sa prirodnim sastojcima koji neće vašu kožu ostaviti suvom i ljuskavom! 

 

Zato je veoma važno da sklopiš savez sa prirodom i biraš gelove koji su na biljnoj bazi. Samo tako izabraćeš pravi gel za svoje lice i tek tada ćeš moći da kažeš bubuljicama: ZBOGOM!

Šta je gel protiv bubuljica i kako deluje? 

Za kožu sklonu bubuljicama, gel predstavlja pobedničku formulu za zdravu i blistavu kožu lica!  

 

A zašto gel protiv bubuljica najbolje deluje na kožu sklonu bubuljicama?

 

Bubuljice mogu da bole, iskaču preko noći i nemoguće ih je sakriti, a masna koža je najkritičniji faktor koji ih izaziva. Zato je važna hidratacija, posebno ako imate masnu kožu lica, jer svaki tip kože, bilo da je ona masna ili ne zahteva pravilnu hidratatciju. 

 

A da bi vaša koža bila hidrirana najbolje rešenje je upravo gel za bubuljice.

 

Zašto?

 

Proizvodi kao što su kreme koje u sebi sadrže ulje mogu začepiti pore i povećati lučenje sebuma kod kože sklone aknama. Gel je mnogo lakši, odnosno ne stvara masan i težak osećaj na licu kao krema, a koža ga mnogo brže upija i samim tim on mnogo brže deluje. 

 

Zato, odložite svoje masne kreme i isprobajte gel protiv bubuljica kako bi vaša koža bila blistava, bez masnih naslaga, čak i u najtoplijim danima.  

 

Kako deluje gel za akne?

 

Bez obzira da li je vaša koža masnija zbog hormonalnih promena, ili su vam pore začepljene iz nekog drugog razloga, začepljene pore su obično osnovni uzrok akni. 

 

Gel protiv bubuljica deluje na smanjenje pojave akni tako što deblokira pore, smanjuje upalu, uklanja bubuljice i mitesere i hidrira vašu kožu.

 

Često se propisuje u ranim fazama lečenja i može proći od 4 do 6 nedelja pre nego što primetite primetno čišćenje kože. Nakon što se bubuljice uklone, nastavite da koristite gel kao prevenciju da biste sprečili dalje pojavljivanje bubuljica.

 

Dakle, gel protiv bubuljica ima sledeća dejstva:

 

  • deluje na začepljene pore podstičući uklanjanje mrtvih ćelija kože,
  • smanjuje broj bakterija koje izazivaju bubuljice i čine kožu suvom, 
  • smanjuje proizvodnju sebuma (velike količine sebuma mogu dovesti do teškog oblika akni) i takođe pomažu u smanjenju upale,
  • smanjuje upalne procese na koži,
  • sprečava i smanjuje ožiljke na koži – regeneracija kože,
  • stvara zaštitni sloj na koži i štiti kožu od spoljašnjih uticaja kao što su: toksini i bakterije.

 

Kome se preporučuju gelovi protiv bubuljica?

 

Bez obzira da li ste osoba mlađeg uzrasta, tinejdžer ili odrasla osoba gel za lice je pravi izbor za vas ukoliko imate problema sa bubuljicama. Takođe, oni su namenjeni i muškarcima i ženama i mogu ih koristiti oba pola. 

 

I napomena!

 

U ovom tekstu prvenstveno mislimo i govorimo o gelovima koji se nanose na kožu i ne ispiraju se, a njihova funkcija je da  štite i neguju kožu koja je masna i sklona bubuljica. 

Međutim, s druge strane postoje i gelovi za umivanje lica i oni se ispiraju vodom nakon nanošenja na kožu. Koriste se da očiste problematičnu kožu zahvaćenu bubuljicama od nečistoća, masnoće i bakterija.

 Kako se koristi gel protiv bubuljica?

 

Za neke, akne nisu ništa više od neprijatnosti. Drugi, posebno oni sa masnom kožom ili kožom sklonom aknama, mogu se redovno boriti sa bubuljicama koje mogu uticati na njihov svakodnevni život, ali i na psihičko i emotivno stanje. 

 

U oba slučaja, pravilna rutina nege kože je neophodna. Sredstvo za čišćenje kože poput losiona i gel protiv bubuljica su, naravno, od suštinskog značaja kada je u pitanju nega kože. Ovo je pravilo koje važi za sve!

 

Međutim, čak ni najmoćniji tretman za bubuljice neće doneti mnogo koristi ako ne znate kako da ga koristite. 

 

Dakle, ovde ćemo vam dati sažetak o tome kako da koristite gel protiv bubuljica. 

 

Korak 1: Očistite i tonirajte svoje lice

Rekli smo to ranije, ali ponovićemo još jednom: temeljno čišćenje uvek treba da bude prvi korak u vašoj rutini nege kože. Nakon što umijete lice gelom za pranje lica ili blagim sapunom sa prirodnim sastojcima i temeljno ga isperete mlakom vodom, osušite ga čistim peškirom. 

Zatim očistite lice adstringentnim biljnim losionom. Koristite pamučne tupfere da ga nanesete na celo lice ili ga nanesite direktno na problematična područja nakon čišćenja. 

Pored lica, možete da tretirate i druga područja na telu, poput vrata, ramena, leđa i dekoltea, jer su sve to mesta na kojima se najčešće javljaju bubuljice i akne. 

 

Korak 2: Nanesite gel protiv bubuljica

Sada kada ste pripremili svoju kožu, vreme je da na lice nanesete gel protiv bubuljica. 

Nanesite malu količinu proizvoda na čiste vrhove prstiju, a zatim nanesite gel direktno na kožu, tako što ćete ga blago utrljati na kožu, masirajući lice dok ga koža lepo ne upije. U početku treba da mažete celo lice, a kasnije nanosite gel za bubuljice samo na problematične delove kože.

Ali budite oprezni! Nikad nemojte nanositi gel na predeo oko očiju i usana ili ukoliko imate rane. 

 

I još jednom da rešimo nedoumicu da li se ovaj gel ispira ili ne?

 

Kao što smo spomenuli na samom početku, za razliku od gela za umivanje, ovaj gel se ne ispira sa lica. Nanesite gel, umasirajte ga u kožu i ostavite ga da deluje bez ispiranja. Koža će ga upiti za nekoliko minuta, a vi možete da nastavite sa svojim svakodnevnim obavezama. 

Za postizanje najboljih rezultata, preporučuje se korišćenje dva puta dnevno, ujutru i uveče. Prvi rezultati mogu biti vidljivi čak nakon 4 do 6 nedelja! 

Samo budite strpljivi, uporni i dosledni!

Koliko dugo može da se koristi gel protiv bubuljica?

 

Gel koji je na prirodnoj bazi možete da koristite stalno kao deo vaše svakodnevne nege, bilo da imate suvu, masnu ili kombinovan tip kože lica, jer zbog svog sastava nije ni agresivan, ni štetan za vašu kožu.  

Sa druge strane, gelovi koji u sebi sadrže antibiotik poput klindamicina se propisuje od strane dermatologa i nikad ih nemojte kupovati na svoju ruku, ni koristiti duže od perioda koji vam je vaš lekar prepisao, jer tako možete stvoriti samo dodatne probleme. 

Aktivni sastojci u gelovima protiv bubuljica

Snažna, jedinstvena i lagana gel krema od prirodnih sastojaka pomaže u čišćenju, prevenciji, lečenju i smirivanju bubuljica.

 

I šta sada znači lagana? Reč je o sastojcima!

 

Gelovi protiv bubuljica deluju na različite načine, u zavisnosti od njihovih aktivnih sastojaka. Neki deluju tako što ubijaju bakterije koje uzrokuju upalu bubuljica, dok drugi uklanjaju višak masnoće sa kože ili mrtve ćelije kože i ubrzavaju rast novih ćelija kože, odnosno vrše regeneraciju. Ali, s druge strane postoje i oni gelovi koji deluju na sve navedeno! 

 

Evo uobičajenih aktivnih sastojaka koji se nalaze u gelovima protiv bubuljica i kako oni deluju u lečenju akni.

Benzoil peroksid

Ovaj sastojak ubija bakterije koje uzrokuju bubuljice, pomaže u uklanjanju viška masnoće sa kože i uklanja mrtve ćelije kože, koje mogu začepiti pore. Gelovi na bazi benzoil peroksida dostupni su u jačini od 2,5 do 10 procenata. Mogući neželjeni efekti koje ovaj sastojak može da izazove su suva koža, ljuštenje, crvenilo, peckanje, posebno ako imate osetljivu kožu. 

 

Salicilna kiselina

Ovaj sastojak pomaže u sprečavanju začepljenja pora. Gelovi sa salicilnom kiselinom dostupni su u jačini od 0,5 do 5 procenata. Mogući neželjeni efekti uključuju blago peckanje i iritaciju kože.

 

Alfa hidroksi kiseline

Dve vrste alfa hidroksi kiselina koje se koriste u proizvodima protiv akni bez recepta su glikolna kiselina i mlečna kiselina. Alfa hidroksi kiseline su sintetičke verzije kiselina dobijenih iz voća koje sadrži šećer. Leče akne tako što pomažu u uklanjanju mrtvih ćelija kože i smanjenju upale. Alfa hidroksi kiseline takođe stimulišu rast nove, glatke kože. Ovo pomaže u poboljšanju izgleda ožiljaka od akni.

 

Klindamicin 

Postoje i gelovi koji u svom sastavu imaju klindamicin, antibiotik koji uništava bakterije koje izazivaju bubuljice. 

 

Ipak, vratimo se prirodi koja nudi najbolja i najefikasnija rešenja! 

 

Neka vaš izbor bude gel za bubuljice na prirodnoj bazi, jer ćete tako moći da dugotrajno upotrebljavate ove proizvode, a njihovi prirodni sastojci će biti zdraviji za vašu kožu. 

 

I ne samo to! Ovakvi gelovi sa prirodnim sastojcima deluju efikasno u borbi protiv mitesera, bubuljica i akni i odlično rade svoj posao! 

A koji su to prirodni sastojci gelova koji će vam pomoći u borbi sa napastima zvanim bubuljice?

 

Krenimo redom!

 

    • Alantoin podstiče obnavljanje kože tako što stimuliše rast ćelija. Ima hidrirajuća svojstva, podstiče efikasnije upijanje drugih sastojaka preparata, pospešuje cirkulaciju i deluje protivupalno.
    • Aloe vera je prava kraljica lekovitog bilja. Ona umiruje kožu, sužava pore na licu, ubrzava oporavak kože i  ima antispetična svojstva što znači da se bori protiv bakterija. Savršeno hidrira kožu i omogućava joj da tu vlažnost zadrži;
    • Ekstrakt kore hrasta deluje protiv upala, kao i infekcija na koži. Veoma je efikasan jer ima regenerativna i protivupalna svojstva. Ima adstringentno dejstvo i efikasno smanjuje lučenje sebuma.
  • Semena biljke tamarinda – ova izuzetno korisna biljka je bogata antioksidantimaima. Koži daje elastičnost, obezbeđuje vlažnost i mekoću. U sebi sadrži hijaluronsku kiselinu koja zadržava vlagu. Štiti od infekcija, a koža je lepša i zdravija. 
  • Ekstrakt kore primorskog bora zbog piknogenola koji u sebi sadrži ovaj ekstrakt, on ima izuzetna antioksidantna svojstva, što povećava otpornost na dejstvo spoljašnjih faktora na kožu. Vaša koža će biti hidrirana i mekša.
  • Ulje čajevog drveta će vašoj koži pružiti zaštitu i ukloniti višak sebuma i nečistoće sa vašeg lica. 
  • Sumpor uklanja mrtve ćelije kože koje začepljuju pore i pomaže u uklanjanju viška masnoće. Često se kombinuje sa drugim sastojcima, kao što su salicilna kiselina ili benzoil peroksid. Proizvodi koji sadrže sumpor mogu izazvati suvu kožu, a neki proizvodi imaju neprijatan miris.

Dakle, gelovi treba da budu bogati aktivnim sastojcima čija je uloga da regenerišu kožu, smire upalu i crvenilo, uklanjaju akne i mitisere, dubinski čiste pore, dezinfikuju i hidriraju kožu. 

 

I dolazimo do najvažnijeg dela! 

 

Znamo da ste nestrpljivi da saznate kako izabrati efikasan gel protiv bubuljica i zato hajde da rešimo sve nedoumice!

Kako izabrati efikasan gela protiv bubuljica?

Gel protiv akni koji je najbolji za vas zavisi od mnogih faktora, uključujući tip kože, vrstu i težinu akni i želje za negu kože. 

 

Evo nekih opštih smernica za izbor i upotrebu gelova protiv bubuljica:

 

  • Počnite sa gelovima protiv bubuljica koji su blagi. Ovo može pomoći u smanjenju crvenila, suve kože i drugih kožnih problema. 
  • Koristite gelove sa različitim aktivnim sastojcima za lečenje upornih bubuljica. Sastojci protiv bubuljica deluju na različite načine, tako da će vam možda biti od pomoći da koristite gelove sa različitim sastojcima za lečenje i prevenciju tvrdoglavih bubuljica. 
  • Budite strpljivi. Lečenje bubuljica zahteva vreme i strpljenje. Može potrajati od 4 do 6 nedelja svakodnevne upotrebe gela protiv akni da biste videli rezultate, a kod nekog će možda biti potrebno nekoliko meseci. 
  • Eksperimentišite. Možda ćete morati da isprobate različite proizvode sa različitim aktivnim sastojcima pre nego što pronađete ono što vam odgovara.

 

Ali kako od svih tih preparata koji treba da pomognu tvom licu da izabereš najbolji? Kako da znaš koji je gel protiv bubuljica onaj pravi? 

 

Pozitivna iskustva korisnika  govore da najbrže rešavaju problem sa bubuljicama gelovi koji u svom sastavu imaju sastojke kao što su:  alantoin, aloe veru, čajevo drvo i kore primorske vrbe.

 

Jedan takav gel protiv bubuljica na biljnoj bazi  je Aknolin gel. 

 

A šta ga čini posebnim? 

 

Jedinstveno iskombinovani sastojci biljnog porekla koji deluju umirujuće, osvežavaju i neguju kožu i pomažu u uklanjanju mitesera i bubuljica. Pored toga ovaj gel zajedno u kombinaciji sa Aknolin losionom smanjuje upalne procese na koži, podstiče regeneraciju kože, sprečava nastanak ožiljaka i fleka od akni i bubuljica. 

 

Rezultat redovne upotrebe Aknolina je čista koža bez bubuljica i blistav ten.

 

Ono što ovaj gel čini moćnim sredstvom u borbi protiv bubuljica su upravo njegovi sastojci koji su pažljivo izabrani i idealno iskombinovani, a to su: alantoin, aloe vera, diglicerin, ulje čajevog drveta, ekstrakta biljke tamarinda, esktrakta kore primorskog bora, ekstrakt kore hrasta, ekstrakt bukovače i cveta livadskog ljulja.

 

Da li je to sve ono što ste želeli od jednog gela protiv bubuljica?

Ako vam zvuči primamljivo i mislite da bi ovaj gel bio vaš idealan saveznik u borbi prtoiv bubuljica, Aknolin možete naručiti ukoliko posetite sajt: https://www.ovotaris.com/aknolin.html 

Saveti za negu kože kada se koristi gel protiv bubuljica

Proizvodi protiv bubuljica su samo jedan korak u vašoj rutini nege kože. Kada koristite proizvode protiv bubuljica vodite se sledećim smernicama:

 

  • Operite problematična područja dva puta dnevno. Koristite nežno sredstvo za čišćenje i ne preterujte. Preterano pranje kože lica može pogoršati bubuljice.
  • Osušite lice čistim peškirom ili ubrusom
  • Koristite hidratantnu kremu bez ulja na bazi vode. Ovo pomaže u ublažavanju suve kože koja se ljušti.
  • Izbegavajte masnu kozmetiku, kreme za sunčanje i proizvode za kosu. Koristite proizvode na bazi vode ili nekomedogene.
  • Nemojte cediti bubuljice. Može doći do infekcije ili pojave ožiljaka.
  • Pazi šta dotiče vaše lice lice. Neka vaša kosa bude čista i sklanjajte je sa lica. Menjajte jastučnice jednom nedeljno, izbegavajte da dirate lice rukama i pokušajte da telefon odmaknete od lica.

 

Nadamo se da vam je ovaj članak pomogao da shvatite značaj upotrebe gelova protiv bubuljica i da će vam pomoći da pronađete najbolji gel za vašu kožu.

 

Pravilno i redovno korišćenje gela protiv bubuljica, doslednost i strpljenje su nešto što će dovesti do najboljih rezultata, odnosno do zdrave i blistave kože bez bubuljica o kojoj ste oduvek sanjali!